Rabarberi kuivatamine

Juuni alguses tekkis minus vastupandamatu kihk hoidistada. Aga mida sa hoidistad juuni alguses? Maasikaid pole, vaarikaid samuti mitte. Rabarberimoosiga  on kuidagi omamoodi lood, lapsepõlve kodus sellest suurt ei peetud, kasutati näiteks massiks maasikatele lisaks. Nii otsustasin teha ühe laari kuivatatud rabarbereid oma uue sünnipäevakingiga (Severini puuviljakuivati).

Kõigepealt puhastasin rabarberid, koorisin ja lõikasin õhukesteks viiludeks, mõtlesin küll alguses  neid ka suhkrustada, aga kuna minu väike poisiklutt arvas teisiti ja “palus” suhkrustamisele kulunud aja endale, ladusin nad niisama kuivatile, vajutasin nuppu ja läks! Ootasin u 6-7 tundi, seda kahes jupis, sest ei julgenud masinat ööseks tööle jätta. Igatahes nii nägi see välja:

kuivatamine

Kui nüüd keegi küsib, et miks mitte tavaline kuivatamise meetod?  Miks selline keeruline vidin, siis vastus on lihtne – nimelt minul on kuivatamiseks kasutada ainult tavaline elektriahi, mida läheb sageli vaja, samuti on elektrist kahju, kui ahi pikalt töötab. Ja nuh, mis seal salata, tundus lihtsalt nii põnev ka 🙂

Igatahes sellised jumpstükid tulid välja.

Pilt

Pilt

Panin nad klaaspurki, ilusad kuivad ja klõbisevad on nad küll. Mõtlesin, et nendest võiks talvel näiteks kisselli teha, ja kui oleks neid suhkrustanud, ehk siis saaks niisamagi nosida.

Njämm-njämm kodusele kraamile!

Katt

Advertisements

2 thoughts on “Rabarberi kuivatamine

  1. Ilma suhkruta ongi ju tervislikum! 🙂 Ja kardan, et kuidas oleks asi välja kukkunud, kui suhkur oleks peale lisatud. See oleks ju mahla jooksma äkki pannud rabarberil?

    • Tervislikum jah! Kuid lugedes klassikalisi lugusid rabarberi ja muu sarnase kuivatamisest, siis ikka ja jälle jõuti suhkrustamiseni või vähemalt suhkruga mingilgi moel töötlemiseni. Selliselt, suhkruta kuivatatult, neid niisama ei näksi 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s