Lihtsad kookoseküpsised

Head küpsised, lihtne teha, mis muud. Samuti aitavad mind mu igikestvas mures, mida teha munavalgetega (elu kreembrüleeta, mis kõik mu munakollased võtab, tundub tühine 🙂 ). Mina teen küpsiseid üsna suvaliselt, see tähendab suvalise kujuga ja ei viitsi ka kaunistada. Pätsikesed on küllaltki suured, aga tundub, et sööjaid see ei häiri . Igatahes kaovad laualt sekunditega. Eks nüüd talvel võib mõelda ka pisemate küpsiste tegemisele ja  šokolaadiga kaunistamisele – Bounty omast käest kingikotti pista!

Suure plaaditäie jaoks:

  • 4 munavalget
  • 200 g suhkrut
  • 200 g kookoshelbeid
  • soovi korral midagi maitseks, näiteks vanillsuhkrut

Vahustasin munavalged kõigepealt peaaegu valmis, seejärel hakkasin tasapisi suhkrut lisama. Kui vaht ilus läikiv ja kõva, segasin hulka kookoshelbed ja oligi kõik. Lusikaga pätsikesed küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja ahju. Kuumust võiks olla pigem vähem, nii 140 kraadi. Küpsised on valmis, kui pind on muutunud kergelt pruunikaks/kollakaks. Nüüd talvel võib taignasse muidugi maitseks lisada ka muud meelepärast, hästi sobib vanillsuhkur ja tegelikult ka muu jõuluhõngulisem kraam.

IMG_3606

Katt

Advertisements

2 thoughts on “Lihtsad kookoseküpsised

  1. Sain minagi nüüd need küpsised tehtud! Tegin küll poole väiksemate kogustega, kuna juhuslikult kodus vaid ~100g kookoshelbeid. Tuli paras ahjuplaaditäis mõnusaid ampse 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s