Lihtne rabarberikook lapsepõlvest. Nostalgiat kui palju!

Kui aus olla, siis muid rabarberikooke ma lapsepõlvest ei mäletagi. Ja ega ei osanud tahta ka. Kõik keerulisemad tulid oluliselt hiljem ja varjasid kuidagi selle geniaalse koogi minu jaoks ligi kümneks aastaks, tegelikult isegi rohkemaks, kui nüüd näppude peal arvutada. Maitse on sama geniaalne kui tegemine, lihtsuses peitub võlu. Tegemine on väga kiire, nii et ideaalne peale tööpäeva üks mõnus ahjutäis küpsetada. Samuti on toredaks lisaväärtuseks rabarberi suur kogus, mis kooki läheb. Mul on alati kuidagi kahju teha kooki, kuhu on mõeldud panna kaks õuna või kaks rabarberi vart. Sellest koogist jätkub ka järgmiseks hommikuks. Mäletan, et lapsepõlvekodus säilitati seda kooki tükkideks lõigatult plastmassist kaanega kaunistatud karbis. Teate küll neid sakilise servaga ja lillemustriga aluseid, mille kaas ja põhi olid identsed. Ja noh rabarberikoogi lõhn on omaette elamus, mis just õigel ajal krutib suveootust suuremaks ja suuremaks. Jaa, suvi on väga lähedal.

IMG_4665

  • 600-700 g puhastatud ja tükeldatud rabarberit (olen nüüd kooki teinud väga palju ja pean tegema täpsustuse, nimelt on 700 g kanget Eesti rabarberit pisut palju, pigem võiks võtta 600 g või isegi vähem. Ei teagi, kas rabarberid on ajas kangemaks läinud…)
  • 3 suurt muna
  • 300 g suhkrut
  • 380 ml keefiri või hapukoort või petti vms
  • 270 g jahu
  • 0.75 tl soodat
  • näpuotsaga soola

Sellest kogusest tuleb suur klassikaline (u 36 cm x 36 cm) ahjuplaaditäis kooki. Kõigepealt puhastasin ja tükeldasin rabarberi ning keerasin ahju 200 kraadi peale. Vahustasin kergelt munad suhkruga, segasin hulka kuivained ning lõpuks keefiri. Katsin ahjuplaadi küpsetuspaberiga, segasin rabarberitükid taignasse ning valasin plaadile. Küpses kuldkollaseks u 30 minutiga.

Head koogitamist, sõbrad!

Katt

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s