Panna cotta valge šokolaadiga

Ja lõpuks olengi kodus! Anna andeks kallis blogi, et olen sust nii kaua eemal olnud. Aga nüüd on jõulud ja jõulud teevad kõik paremaks!

Pühad on varsti käes ning tõenäoliselt käivad iga jõululaua katja peast läbi erinevad mõtted menüü osas. Nii ka minul. Kuna eelnevatel aastatel on magusroaks olnud mingisugune kook/keeks/kringel, otsustasin sel aastal desserdile läheneda pisut teisiti. Tavaliselt on peale klassikalist jõulupraadi nagu nii kõht juba liiga täis, et jahutoote söömine on liiast. Ja nagu taevast, sain oma healt sõbrannalt just enne jõule sellise imelihtsa panna cotta retsepti. Olen tänaseks teinud erinevaid katsetusi ning avastanud ka panna cotta salakarid. Neist aga allpool.

4-6 portsjoni jaoks:

  • 4 dl vahukoort
  • 1 dl piima
  • 50 g suhkrut (ma soovitaks panna veidi vähem, jäi natuke liiga magus)
  • 3 lehte Meira želatiini
  • 100 g valget šokolaadi, soovitavalt Fazeri
  • vaarika või maasika toormoosi

Kõigepealt pane vahukoor piima ja suhkruga potti keema. Sinna võib suur vaniljesõber lisada ka nt pool vaniljekauna, mis tuleks enne želatiini lisamist välja õngitseda. Kui kooresegu tõuseb keema, tõsta pott tulelt ja lisa tükeldatud valge šokolaad ning sega kuni kõik on ühtlane. Oluline on jälgida, et segusse ei jääks tükke ja muud jama, vajadusel võib segu ka läbi sõela ajada. Teises kausis paisuta külmas vees kolm lehte želatiini, selleks kulub u 6-7 minutit. Kui lehed paisunud, pigista nad veest tühjaks ja lisa kuumale kooresegule ning sega sulamiseni. Edasi jaota serveerimisnõudesse ja jahuta kiirelt, nt külmkapis. Kui jahtumine võtab liiga pikalt, on oht, et koor ja piim hakkavad eralduma (rasv tõuseb pinnale). Samuti võib kergelt enne želatiini toimima hakkamist külmkapis segu kergelt ka segada. Kui panna cotta on juba kergelt tardunud, laota peale kiht toormoosi ja naudi! Hea pühade eel suurem laar valmis teha ja siis järjest kapist võtta!

IMG_20141221_195608~2

Häid pühi!

Katt

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s